Úvodní stránka > Dění v obci > Spolky a kluby > Ženský pěvecký sbor

Ženský pěvecký sbor

Ženský sbor vznikl v roce 1997. Dnes sbor navštěvuje 15 žen. Hlavní smysl práce ženského sboru je udržování lidových tradic, krojů a písní převážně z kyjovského regionu.

Sbor každoročně účinkuje na folklórních festivalech v různých oblastech Moravy / Kyjov, Strážnice, Milotice... /

Vánoce 2005 - kostel nanebevzetí P.Marie v Kyjově

Spolu s mužským sborem reprezentoval obec na dvou zahraničních vystoupeních v Itálii.

Zajímavou zkušeností bylo natáčení CD s názvem "Veselo muziko".

Ženský sbor pravidelně pořádá, opět ve spolupráci s mužským sborem, vánoční zpívání u kapličky v Bukovanech a od r. 2003 připravuje vánoční koncert, kde jsou zapojeny i místní děti.

vánoční zpívání u kapličky

Ženy se svým zpěvem snaží rozdávat radost také v okolních i vzdálenějších obcích a městech  / Ostrovánky, Ždánice, Svatobořice-Mistřín, Brno, Uherské Hradiště, Buchlovice... /

V současnosti oba sbory naplňují své prvořadé poslání

1. udržování ročního zvykosloví v Bukovanech za široké účasti veřejnosti
  2. oživování písní a tanců
  3. udržování krojových součástí a hospodářského nářadí

slovácký rok

Vedoucí sboru je Oldřiška Pelikánová,

kontakt: 724 740 318

Vánoce na Staroměstském náměstí v Praze(2005) Vánoce na Staroměstském náměstí v Praze(2005)
Ženský pěvecký sbor u mlýna

Další fotografie

Doufáme, že tak, jako nás vzala za srdce pěkná lidová píseň, tak i vy si k ní najdete cestu a přijdete nás na našich akcích podpořit.