Úvodní stránka > Dění v obci > Spolky a kluby > Mužský pěvecký sbor

Mužský sbor

fotografie z vydaného CDčka sboru

Mužský sbor

Mužský pěvecký sbor z Bukovan byl založen v roce 1996. Muži zpívají písně ze severokyjovského regionu, usilují o obnovu a udržování místních tradic i písní v obci. Mužský sbor pořádá nebo pomáhá organizovat mnohé akce, jako je fašaňk, dožínky, vinobraní, hody apod. Jeho  zásluhou  byla  obnovena  tradice  stavění  máje v Dědině  a  rovněž  založil  tradici novou,  a    to   zpívání   u  vánočního stromu.  Mužský sbor je aktivní i v okolních obcích.  Pravidelně  zpívá   na   hodech   v Ostrovánkách, na besedách u cimbálu v Nechvalíně, na hodech  ve  Ždánicích.  Sbor  také  reprezentuje obec na folklorních   festivalech v  České  republice  –  ve  Strážnici,   v  Jablunkově, v Miloticích, ve Strání-Květné, v Hořičkách atd. Tradičně organizuje stavění máje na Slováckém roku v Kyjově, nejstarším folklorním festivalu v ČR. Nejvýznamnější akcí sboru je bezesporu košt slovácké slivovice, který letos oslavil 21. výročí. Sbor podporuje i uměleckou tvorbu v obci, v roce 2000 nechal zhotovit a posvětit sochu sv. Urbana, který je patronem vinařů. Za sebou má i vydání prvního CD s názvem Veselo muziko spolu  s  Ženským  sborem.  K  dnešnímu  dni   má   sbor    17 členů. Jeho vedoucím je Miroslav Malíšek a uměleckým vedoucím Pavel Petržela.

Obal CD Veselo muziko.Zadní strana.

Ukázka z CDčka "Veselo muziko", na kterém spolupracoval mužský a ženský sbor z Bukovan a které vyšlo u příležitosti osmistého výročí  založení naší obce v roce 2001. Sólový zpěv Václav Horák.

Mužský pěvecký sbor

Fotogalerie mužského sboru

Vedoucí sboru je Miroslav Malíšek

V sobotu 18.února 2006 proběhla v sokolovně oslava u příležitosti 10. výročí založení mužského sboru. Oslavy byly bujaré...